Co należy zrobić po uruchomieniu sklepu by pojawili się w nim nowi klienci? Jest kilka możliwości. Uruchomić kilka kampanii reklamowych np. Google AdWords, Facebook Ads, lub reklama w telewizji lub radiu. Niezależnie od działań marketingowych warto pomyśleć o pozycjonowaniu Magento.

Systemem Magento znamy bardzo dobrze bo pracujemy na nim od wielu lat. Jest ono bardzo dobrze wykonane pod względem pozycjonowania – warto to uwzględnić przy wyborze sklepu internetowego. Pozycjonując Magento możemy już wiele osiągnąć dzięki natywnym funkcjom tego systemu a po zainstalowaniu kilku modułów Magento związanych z SEO to możesz być pewien, że Twój sklep będzie spełniał wszystkie wymagania związane z optymalizacją SEO.

Pod pojęciem Optymalizacja SEO w Magento kryje się wiele działań, począwszy od optymalizacji treści na stronach sklepu Magento (Strony statyczne, kategorie, produkty, blog) po dane strukturalne, szybkość działania sklepu, a nawet wygląd sklepu.

Pozycjonowanie Magento to również Link Building. Polega on na przygotowaniu unikalnych tekstów i zamieszczeniu ich na naszych katalogach. Teksty te zawierają odpowiednie frazy i linki prowadzące do Twojego sklepu Magento.