Pompa paliwa to urządzenie, które odpowiedzialne jest za dostarczanie paliwa oraz odpowiedniej dawki powietrza do cylindrów. Taka mieszanka paliwowo-powietrzna następnie sprężana jest do wysokiego ciśnienia, a wtedy dochodzi do jej samozapłonu.

Jak widać, pompy paliwa stanowią sprzęt niezbędny w dobrym układzie paliwowym. To dzięki nim pojazd może sprawnie działać, a to oznacza, że nie może ich zabraknąć w systemie napędowym.

Najpopularniejsze pompy paliwa są te, które umieszczane są w zbiorniku paliwa. Ich głównym zadaniem jest wyciągnięcie paliwa ze zbiornika i przekazanie go dalej do układu zasilania.


Pompa Paliwa do Oleju Napędowego i Benzyny- EX50 – 50l/min
jest to wysokiej jakości pompa ze wbudowanym by-passem, spełniająca wszelkie dyrektywy ATEX/IECEx/UL dotyczące bezpieczeństwa produktu. Produkt charakteryzuje się bardzo wysoką wydajnością. Kompaktowa i wytrzymała konstrukcja, połączona z żeliwną obudową, zaworem zwrotnym i nadciśnieniowym oraz zabezpieczeniem termicznym składa się na najlepszej jakości sprzęt do układu napędowego. Dodatkowo Pompa Paliwa do Oleju Napędowego i Benzyny- EX50 wyposażona została w filtr EMC.

Pompa EX50jest tym bardziej funkcjonalna, że montowanie i wymienianie części kołnierzowych może odbywać się bez używania uszczelniaczy, dzięki czemu proces staje się znacznie szybszy i bezpieczniejszy.

Dobór odpowiedniej pompy do paliwa jest bardzo ważny, gdyż element ten w dużej mierze odpowiada za sprawność całego układu paliwowego. Zapraszamy do przeglądania oferty pomp do paliwa w internetowym sklepie Dexoil.

Dodaj komentarz