Magento swoją popularność zawdzięcza między innymi dużej swobodzie i możliwościom konfiguracji. Dopasowaniem do własnych potrzeb czy do oczekiwań klientów. Jednocześnie cały proces nie należy do skomplikowanych. Dzieje się tak za sprawą bardzo licznych modułów dodatkowych, które rozszerzają podstawową funkcjonalność sklepu.

Wtyczki Magento wykorzystywane mogą być w zasadzie w nieograniczony sposób. Ich mnogość i elastyczność przekłada się na realne oszczędności dla właścicieli sklepów. Dlaczego? Po prostu wielokrotnie zamiast tworzyć jakieś rozwiązanie od podstaw wystarczy skorzystać z już gotowego modułu. Oczywiście nadal bez problemu możliwe jest podejście w pełni indywidualne i opracowanie wtyczki do Magento od podstaw. Jednak większość właścicieli sklepów z powodzeniem może bazować na oferowanych przez nas gotowych rozwiązaniach, które wymagają jedynie implementacji, „wgrania” do systemu i konfiguracji z nim.

Używając rozszerzeń do Magento można szybko i bezproblemowo nadać mu funkcjonalności, które w innych systemach sprzedażowych wymagają kodowania od podstaw, a co za tym idzie czasu i pieniędzy. Ta elastyczność i uniwersalność Magento wynika między innymi z oparcia go na systemie open source. Nowe wtyczki powstają więc praktycznie każdego dnia, a pracują nad nimi dziesiątki tysięcy programistów na całym świecie.

My, by spełnić oczekiwania naszych klientów, wykorzystujemy obie metody. Zarówno gotowe moduły Magento, jak i wtyczki indywidualne, przygotowywane specjalnie na potrzeby danego wdrożenia.