Perfekcyjnie wykonany miecz koronacyjny Szczerbiec to replika broni białej z okresu panowania polskich władców. Ten luksusowy produkt może być wspaniałym pomysłem na prezent dla żołnierza lub miłośnika militariów.

Broń biała od wieków używana była do koronacji przyszłych władców Polski. To niezwykle ozdobny miecz znajdował się w królewskim skarbcu. Replika broni białej, jaką jest miecz koronacyjny Szczerbiec, ma ozdobne tablo do powieszenia. To produkt w wersji chromowanej, wykonany z wysokogatunkowej stali niehartowanej.

Kunsztownie wykonana replika – miecz koronacyjny Szczerbiec z inskrypcją po łacinie

Efektownie prezentujący się miecz koronacyjny Szczerbiec jest repliką, która posiada oryginalne symbole religijne, motywy florystyczne i inskrypcja po łacinie. Na głowni zamocowano gotycki herb, przedstawiający polskiego orła na czerwonym tle. Elegancki miecz koronacyjny Szczerbiec jest repliką z tarczą, która zaginęła w XIX wieku na skutek pożogi wojennej. Obecnie znajduje się ona w Państwowych Zbiorach Sztuki na krakowskim Wawelu.

Produkt stworzony dla fanów militariów – miecz koronacyjny Szczerbiec

Koneserzy militariów i kolekcjonerzy broni białej, z pewnością będą zainteresowani repliką, jaką jest miecz koronacyjny Szczerbiec. To produkt wykonany w sposób kunsztowny. Jego stalowa głownia ma szeroką strudzinę. Ta luksusowa replika broni białej wspaniale komponuje się z estetycznie wykonanym tablo z grubej sklejki.

Dokładnie odtworzony miecz koronacyjny Szczerbiec prezentuje się rewelacyjnie i może być kolejnym produktem w kolekcji militariów z czasów panowania Piastów czy Jagiellonów. To wyrób z oryginalnymi trawieniami, co podwyższa jego walory estetyczne.

Dodaj komentarz