Solidnie wykonany kołowrotek to jeden z podstawowych i zarazem najważniejszych elementów, jakie powinny znaleźć się w ekwipunku każdego wędkarza. Na rynku dostępne są różne rodzaje tego wędkarskiego akcesorium.

Funkcjonalny kołowrotek to akcesorium, które powinno być dobrane do umiejętności danego poławiacza ryb. Dla początkujących wędkarzy sprawdzi się kołowrotek z wolnym biegiem typu big PIT. Może być on przystosowany do przechowywania dużej ilości żyłki, co umożliwia łowienie z wywózki, nawet na bardzo dużych odległościach. Specjalna konstrukcja szpuli umożliwia bardzo dalekie rzuty.

Kołowrotek ze sztywnym korpusem – zalety tego akcesorium

Solidnie wykonany kołowrotek powinien wyróżniać się odpowiednią jakością zastosowanych do jego produkcji materiałów. Duże znaczenie ma sztywny korpus, który pozwala na zachowanie stabilności rotora. Ponadto kołowrotek musi być zabezpieczony przed ryzykiem korodowania i wyróżniać się niską wagą.

Dlaczego warto zdecydować się na kołowrotek z aluminiową szpulą?

Decydując się na takie akcesorium, jak kołowrotek, należy zwrócić uwagę czy posiada on szpulę wykonaną z aluminium. To materiał lekki, wytrzymały i bardzo solidny, który jest w stanie wytrzymać nawet bardzo duże i nieprzerwane tarcie obrotowe. Kołowrotek wyposażony w szpulę aluminiową nie ulega uszkodzeniom mechanicznym pod wpływem ściągania żyłki.

Wytrzymały kołowrotek ułatwia połów, nawet dużej ryby. To akcesorium, które powinno być wykonane z najlepszych jakościowo materiałów.

Dodaj komentarz