Prawidłowo zamontowany filtr paliwa w pojazdach mechanicznych, używanych w branży rolniczej czy budowlanej, skutecznie oczyszcza paliwo z cząsteczek stałych, które mogłyby przedostać się do niego w trakcie jego magazynowania lub transportowania. To element, który skutecznie oddziela wodę w postaci ciekłej od tej, mającej formę skroploną.

Nowoczesny filtr paliwa działa bardzo wydajnie. To element, który można bez problemu dostosować do rodzaju silnika wysokoprężnego, montowanego w pojazdach używanych w branży rolniczej lub przemysłowej. Rekomendowany przez nas produkt wyróżnia się maksymalną precyzję filtrowania. To niewielki element, który gwarantuje bardzo dokładne oczyszczenie paliwa z wszelkiego typu zanieczyszczeń, mogących negatywnie wpływać na pracę wybranego modelu ciągnika koparki czy też maszyn rolniczych. W asortymencie naszego sklepu internetowego dostępny jest filtr paliwa Kubota. To niezawodny produkt, wykonany bardzo starannie, co podwyższa jego jakość i odporność na intensywną eksploatację. Wymiana tego elementu nie nastręcza żadnych trudności, nawet osobom, które po raz pierwszy wykonują tego typu czynność. Polecany filtr paliwa marki Kubota posiada wysokie parametry techniczne, zgodne z wymogami Unii Europejskiej.

Filtr paliwa – skuteczne oczyszczanie oleju napędowego z cząsteczek większych niż 10 um

Filtr paliwa Kubota KX
Filtr paliwa Kubota KX

W zróżnicowanej ofercie naszego sklepu internetowego znajduje się filtr paliwowy Kubota. Stanowi on doskonałe rozwiązanie dla wszystkich użytkowników i właścicieli maszyn rolniczych oraz przemysłowych. To urządzenie nadające się do silników wysokoprężnych. Posiada ono zdolność filtracji paliwa na poziomie od 65 do nawet 99%. Oznacza to, że wybrany filtr paliwa Kubota jest w stanie zatrzymać wszystkie cząsteczki zanieczyszczeń, większe niż 10 um. Poprawia to jakość i czystość paliwa oraz chroni układ wtryskowy, układ zasilania, a także silnik przed ryzykiem jego zatarcia oraz powstaniem bardzo poważnej awarii. Filtr paliwowy Kubota poprawia osiągi pracy silnika, a także eliminuje przyczyny wielu problemów, związanych z nieprawidłowym działaniem układu rozruchowego. Okresowa wymiana wyżej wymienionego elementu gwarantuje, że wybrany pojazd mechaniczny na długo zachowa swoją sprawność.

Czytaj także: Wtryski zapewniają paliwo silnikowi

Niezawodny w działaniu filtr paliwa, który powinien być montowany w pojazdach mechanicznych z branży rolniczej i przemysłowej, gwarantuje skuteczne pozbycie się zanieczyszczeń. Dzięki niemu, paliwo, które służy do zasilania silnika, nie powoduje jego uszkodzenia.