Wydajna w użyciu farba do pieca kaflowego to produkt żaroodporny. Może być wykorzystywany do malowania wszelkiego typu powierzchni, narażonych na działanie temperatury powietrza, osiągającej wartość do 800 stopni Celsjusza.

Efektywne malowanie pieca kaflowego, odbywające się przy pomocy farby żaroodpornej w kolorze białym, pozwala na doskonałe zakonserwowanie jego elementów konstrukcyjnych, jak również wpływa na estetyczny wygląd pokrytych tym preparatem powierzchni. Proponowana przez nasz sklep internetowy farba do pieca kaflowego może być używana także do grzejników, grillów, kotłów, rur dymowych i wydechowych. Produkt ten ma działanie zabezpieczające i konserwujące. Może być wykorzystywany także do zabiegów dekoracyjnych, szczególnie, gdy wybrany grill czy kocioł jest wystawiany na widok publiczny. Szybkie i sprawne malowanie pieca kaflowego przy pomocy proponowanej przez nas farby żaroodpornej, gwarantuje pożądany efekt, bez potrzeby wykonywania dodatkowych, nierzadko czasochłonnych poprawek.

Farba do pieca kaflowego

Estetycznie wyglądająca farba do pieca, którą można znaleźć w naszym stałym asortymencie, to produkt, który może być stosowany na podłoże suche i wolne od wszelkiego typu zabrudzeń czy zatłuszczeń. Wyrób ten nie wymaga używania wcześniejszego podkładu czy też dodatkowych preparatów chemicznych. Produkt może być aplikowany na wybraną powierzchnię w temperaturze od 15 do 25 stopni Celsjusza. Polecana farba do pieca nie wytwarza toksycznych oparów, dzięki czemu nie ma potrzeby długotrwałego wietrzenia pomieszczeń, w których była ona aplikowana na wybrane podłoże. Produkt ten sprawdza się szczególnie, gdy jest on nakładany w bardzo cienkich warstwach. Pozwala to uzyskać idealnie gładką powierzchnię, prezentującą się bardzo estetycznie. Malowanie pieca kaflowego przy pomocy oferowanej przez nas farby, nie wymaga gruntowania jego powierzchni. Wyrób ten może być używany do pokrywania nim konstrukcji pieca, mającego bezpośredni kontakt z żywnością, ponieważ nie zawiera on toksycznego ksylenu i innych rakotwórczych związków.

Nowoczesna farba do pieca kaflowego to produkt łatwy do aplikacji. Możliwe jest szybkie i równomierne pokrycie nią wybranej powierzchni, szczególnie tej narażonej na działanie bardzo wysokiej temperatury powietrza.